czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2015
  • wyświetleń: 3094

Uczniowie ZS Silesia w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

W ostatnim tygodniu października odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe w ramach dwuletniego projektu "Być albo nie być... w świecie nowoczesnych technologii?", realizowanego w Zespole Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy ze szkołami z Chorwacji, Cypru, Hiszpanii i Czech. Gospodarzem wizyty była baskijska szkoła Maria Reina z San Sebastian (Donostii) na północy Hiszpanii.

Uczniowie ZS Silesia w Hiszpanii - 10.2015 · fot. ZS Silesia


Uczestnicy wyjazdu - Bartłomiej Hus, Tomasz Lorańczyk, Gabriel Gacek, Michał Nowak i Klaudia Gryz, to uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" pracujący w projekcie pod kierunkiem pani Magdaleny Czarneckiej i pana Tomasza Figury od ponad roku. Przed wyjazdem i podczas jego trwania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe i sprawność posługiwania się narzędziami technologii informacyjnej.

Celem projektu jest poznawanie, wdrażanie i ocenianie różnych narzędzi technologii informacyjnej. Podczas wizyty w San Sebastian, uczestnicy z Chorwacji, Cypru, Hiszpanii, Czech i Polski uczyli się posługiwać programem do prezentacji Voki, programem do edycji dźwięku - Audacity oraz poznali zastosowanie Endomondo - aplikacji wspierającej aktywny tryb życia. Mieli też okazję uczestniczyć w wykładzie na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Podczas pobytu w mieście, między innymi podczas wspólnej wycieczki rowerowej, uczestnicy mogli podziwiać malownicze widoki San Sebastian. Zobaczyli też oceanarium i panoramę San Sebastian rozciągającą się ze wzgórza Monte Igueldo oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w centrum kultury "Tabakalera". W programie wizyty nie mogło też zabraknąć czasu na zwiedzanie Muzeum Guggenheima i starego miasta w oddalonym o sto kilometrów Bilbao.

Spotkanie w Hiszpanii było trzecim spotkaniem uczniów i nauczycieli w projekcie. Do zakończenia projektu w czerwcu 2016 roku pozostały trzy wyjazdy - na Cypr, do Czech i do Chorwacji. Najbliższy już w marcu do cypryjskiego Paliometocho.

Projekt jest finansowany z funduszy europejskich w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna, Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk.

Magdalena Czarnecka, Tomasz Figura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj