czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2015
  • wyświetleń: 4277

Pasowanie na przedszkolaka w PP 7

W środę, 4 listopada Przedszkole Publiczne nr 7 świętowało "Pasowanie na przedszkolaka". Przygotowania do uroczystości trwały cały tydzień, podczas którego dzieci z grupy młodszej zbierały sprawności: jestem samodzielna/y, potrafię śpiewać i tańczyć, potrafię liczyć, potrafię zgodnie się bawić, potrafię sprzątać zabawki.

Pasowanie na przedszkolaka w PP 7 - 4.11.2015 · fot. Barbara Cielecka, Marzena Żbik


Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w uroczystości rozpoczynając ją wspólnym tańcem - "Walcem". Następnie była prezentacja wiersza i piosenki przed panią dyrektor, nauczycielami i personelem pracującym w grupie.

Dzieci złożyły obietnicę, w której zobowiązały się do bycia wzorowymi przedszkolakami. Maluszki m.in. przyrzekały nie grymasić i nie szlochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka, zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.

Po złożonym przyrzeczeniu poproszono panią dyrektor o "Pasowanie na dzielnego, wesołego przedszkolaka". Wszyscy po kolei podchodzili do pani dyrektor, która magiczną kredką pasowała dzieci na przedszkolaka. Każde dziecko przyjęte do grona przedszkolaków otrzymało pamiątkową "Księgę - Jestem Przedszkolakiem PP7". Dzień pasowania zakończyła wspólna zabawa przy muzyce "Muzyczne szaleństwo" oraz pamiątkowe zdjęcia z magiczną kredką.

Barbara Cielecka, Marzena Żbik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.