czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1587

Samoloty w Czechowicach?

Reklama

Bielskie Aleksandrowice za małe dla samolotów! Bielsko-Biała ma bogate tradycje lotnicze, nie ma za to dużej bazy do budowania samolotów. Taka baza oraz pas startowy miałyby powstać... na granicy Czechowic-Dziedzic i Kaniowa. To pomysł na zagospodarowanie terenów po kopalni "Silesia"! Jesteśmy właścicielem już 15 hektarów gruntu, na którym mogłaby powstać inwestycja - mówi wicestarosta bielski Wiesław Maśka.

Teraz wszystko zależy od tego, czy na inwestycję, której koszt szacuje się na około 40 milionów złotych, wyłoży pieniądze Unia Europejska. Środki unijne miałyby pokryć 3/4 kosztów budowy Parku Techniki Lotniczej. Rozwijać swoją działalność mogłoby tam 15 firm branży lotniczej, a prace mogłoby znaleźć około pół tysiąca osób. Decyzje o ewentualnym dofinansowaniu inwestycji w Czechowicach mają zapaść w pierwszych dniach nowego roku.

Iza / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.