czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2015
  • wyświetleń: 4559

Olimpiada: wygrana czechowiczanki

W siedzibie bielskiego Starostwa Powiatowego 6 listopada odbył się powiatowy etap IV Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.

Reklama

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym - 06.11.2015 · fot. Powiat Bielski


Olimpiada adresowana jest do uczniów ponadgimnazjalnych powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i miasta Bielska-Białej. Jej celem jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w tym: problemów rozwojowych okresu dorastania, dolegliwości somatycznych, zaburzeń osobowości, nerwicowych, afektywnych i lękowych. Olimpiada propaguje wiedzę w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniami psychicznymi, a także przyczynia się do realizacji założeń Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Powiatowy etap Olimpiady polegał na wypełnieniu w ciągu 30 minut testu z 20 pytaniami zamkniętymi. Test wyłonił trzech zwycięzców, z tym, że dwie uczennice otrzymały jednakową ilość punktów, dlatego miała miejsce dogrywka testowa, która zadecydowała o kolejności dwóch pierwszych miejsc. Powiatowy etap Olimpiady wygrały trzy uczennice: I miejsce zdobyła Joanna Banach z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach - Dziedzicach, II miejsce przypadło Justynie Bożek z LO w Kozach, a trzecie miejsce uzyskała Joanna Budzińska z LO w Kozach.

Olimpiadę w Starostwie Powiatowym otworzył starosta Andrzej Płonka, który pogratulował młodzieży zainteresowania tak trudnym tematem i życzył powodzenia podczas etapu regionalnego.

Olimpiadę już czwarty raz organizuje Wydział Zdrowia pod kierunkiem naczelnik Lucyny Majewskiej, a w skład komisji wchodzili: przewodniczący Rafał Pietrzyk - psycholog, Dominika Bąk - psycholog, Aneta Stekla - przedstawicielka SP ZOZ w Bielsku - Białej i Jadwiga Łękawa - przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Nagrody zwycięzcom wręczała Katarzyna Adamiec członek Zarządu Powiatu.

Etap regionalny dla łącznie 12 laureatów etapów powiatowych planowany jest na 27 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.