czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2015
  • wyświetleń: 5209

Ciężarówka przewróciła się na DK-1

W poniedziałek około godziny 5.20 na drodze krajowej nr 1 na wysokości Piasku przewrócił się samochód ciężarowy.62-letni kierowca ciężarowej Scanii (mieszkaniec Bestwiny) najprawdopodobniej utracił panowanie nad pojazdem podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy. W rezultacie samochód przewrócił się w poprzek jezdni, uderzył w Mercedesa Sprintera i zatrzymał na barierkach nieopodal sklepu meblowego.

wypadek, ciężarówka, dk1
W poniedziałek rano Mercedes Sprinter przewrócił się na DK-1 · fot. Rojczyk Pomoc Drogowa, facebook.com/bielskiedrogi


Kierujący dostawczym Mercedesem został zabrany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe oraz pomoc drogowa.

Na skutek zdarzenia podczas porannego szczytu utworzył się kilkukilometrowy korek, który sięgał Pszczyny. Kierowcy korzystający z tej trasy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.Po nocnych przymrozkach na drogach oraz chodnikach jest bardzo ślisko. W wielu miejscach, tak samo na drogach wojewódzkich, jak i osiedlowych, bardzo łatwo o poślizg. Według synoptyków jeszcze w tym miesiącu możemy spodziewać się opadów śniegu z deszczem, co znacznie utrudni warunki na trasie.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.