czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2015
  • wyświetleń: 2819

Wyłudzili kredyty na ponad milion

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kończą śledztwo w sprawie "lewych" kredytów. Działająca przez siedem lat (między innymi na terenie Czechowic-Dziedzic) grupa wyłudzała z banków 1.113.000 złotych. Zarzuty w sprawie usłyszało 12 podejrzanych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej, prowadzą powierzone im przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Wschód śledztwo. W jego trakcie ustalili i zatrzymali szereg osób, które w oparciu o sfałszowane dokumenty zaciągały kredyty bankowe. Od 2005 do 2012 roku grupa ta wyłudziła 34 kredyty na łączną kwotę 1.113.000 złotych. Podejrzani, to mieszkańcy województwa śląskiego i małopolskiego. Działali głównie w Bielsku-Białej, Krakowie, Czechowicach-Dziedzicach, Żywcu i w Wiśle.

W efekcie prowadzonego śledztwa śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia zarzutów 12 podejrzanym. Już wkrótce akt oskarżenia w ich sprawie trafi do sądu. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 8 lat więzienia.

aka / czecho.pl
źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.