czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 listopada 2015
  • wyświetleń: 3149

Zdrowe odżywianie w Przedszkolu nr7

Wydawać by się mogło, że listopad jest miesiącem smutnym i nieciekawym, a tymczasem w Przedszkolu Publicznym nr 7 same niespodzianki i atrakcje. Po pasowaniu na przedszkolaka 16 listopada przyszła kolej na eksperymenty edukacyjne "Zdrowe odżywianie - Na jakie zdecydować się danie?" przeprowadzone pod czujnym okiem przedstawicieli "Fabryki Kreatywności".

Reklama

Ciekawe życie przedszkolaka - 16.11.2015 · fot. Marzena Żbik, Barbara Cielecka


W trakcie doświadczeń towarzyszyła dzieciom marchewka Eugenia i brokuł Franek. W ciekawy, dostępny i bezpieczny sposób przekazane zostały podstawowe wiadomości nt. zdrowego odżywiania, co nam szkodzi a co poprawia nasz stan zdrowia.

Przeprowadzone doświadczenia rozbudziły ciekawość poznawczą dzieci związaną z podziałem produktów zdrowych i szkodliwych dla organizmu małego człowieka, i nie tylko.

Reakcje chemiczne przeprowadzone z czynnym udziałem przedszkolaków wzbudziły zachwyt i zainteresowanie małych widzów i eksperymentatorów. Mali badacze wzięli udział w takich eksperymentach jak m.in. mleko, czy cola - eksperyment "kruche kości" wyjaśniający, co jest zdrowsze; ziemniak w opałach - dlaczego sól w nadmiarze szkodzi; poszukiwanie witaminy C w produktach spożywczych i wiele innych dostarczających wiele radości eksperymentów.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza wizyta "Fabryki Kreatywności" w naszej placówce. W ubiegłych latach dzieci miały możliwość uczestniczenia w spotkaniach: "Doświadczenia warte zobaczenia" oraz "Eksperymentujemy..., czyli nauka na wesoło"

Licząc na dalszą współpracę mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie z "Fabryką Kreatywności".

Przedszkole Publiczne nr 7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.