czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2015
  • wyświetleń: 4193

PKM zakupi nowoczesne autobusy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach planuje zakup nowych niskoemisyjnych autobusów. Ma być to możliwe dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

hybryda, PKM, autobus, komunikacja
W Czechowicach Dziedzicach były już prowadzone testy autobusu hybrydowego MAN Lion's City Hybrid · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


W ramach projektu planowany jest zakup trzech nowych autobusów komunikacji miejskiej o napędzie hybrydowym oraz czterch nowych autobusów komunikacji miejskiej napędzanych silnikiem Diesla spełniającym normy emisji spalin EURO 6.

Jak informuje PKM, wszystkie autobusy planuje się wyposażyć m.in. w urządzenia ułatwiające osobom niepełnosprawnym korzystanie z komunikacji miejskiej, klimatyzację pełnopojazdową, monitoring przestrzeni pasażerskiej, bezprzewodowy i darmowy dostęp do internetu, zewnętrzny i wewnętrzny system informacji o przystankach, ładowarki USB wewnątrz pojazdu, alkomat dla kierowcy z blokadą silnika.

Przedsiębiorstwo zamierza również m.in. wprowadzić dedykowany serwis www wraz z aplikacją na smartfony z dynamiczną informacją pasażerską w czasie rzeczywistym, wyposażyć autobusy w dotykowy terminal kierowcy informujący m.in. o opóźnieniu lub przyśpieszeniu kursu, zainstalować wyświetlacze LCD przedstawiające trasę przejazdu wraz z możliwością przesiadek na inne linie oraz komunikaty odnośnie kursowania pojazdów, wdrożyć oprogramowanie specjalistyczne do zarządzania rozkładem jazdy.

W chwili obecnej trwają konsultacje związane z projektem. 27 listopada w godzinach od 12.00 do 18.00 w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. przy ulicy Drzymały 16 zorganizowane będą spotkania dla mieszkańców, którzy mają swoje uwagi do tego projektu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.