czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 listopada 2015
  • wyświetleń: 4047

III Memoriał Anny Krystyan - zdjęcia

Klasy III, IV i V szkół podstawowych z gminy Bestwina, podobnie jak w ubiegłych latach wzięły udział 24 listopada w memoriale poświęconym pamięci nauczycielki wychowania fizycznego Anny Krystyan. Impreza zorganizowana dzięki staraniu pani Agnieszki Dutki i klubu UKS "Wojownik" kontynuuje tradycje turniejów gier i zabaw odbywających się niegdyś w ZSP Bestwina właśnie za sprawą śp. p. Anny.

III Memoriał Anny Krystyan - 24.11.2015 · fot. Sławomir Lewczak


Wystarczy właściwie kilka piłek, materace, szarfy i skakanki, żeby podarować uczniom pół dnia frajdy. Bez rywalizacji nie można się obejść, ale to rywalizacja przyjazna, największym zwycięzcą jest zdrowie i radość. Memoriał promuje aktywność fizyczną w duchu fair play, ukazuje różnorodność form sportu - konkurencje zawierały elementy lekkoatletyki (biegi sztafetowe, skoki), gier z piłką, prób celności. Drużyny zostały doskonale przygotowane przez swoich wuefistów, toteż zawody przebiegły sprawnie i wesoło. Obsługi technicznej podjęły się uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Memoriał otworzył i zamknął wójt gminy Bestwina Artur Beniowski. Wspólnie z p. Agnieszką Dutką, dyrektor ZSP Agatą Rak i p. Jarosławem Krystyanem zachęcił startujących do zabawy, zaś na koniec goście rozdali puchary, nagrody i dyplomy. Podczas trwania zawodów każda z drużyn ubrana była w pamiątkowe koszulki w kolorach swojego sołectwa. Wsparcie Memoriału zapewnili Urząd Gminy, Rada Rodziców i spółdzielnia "Pokój".

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
  • Kaniów
  • Bestwinka
  • Bestwina
  • Janowice


Anna Krystyan

Zmarła w 2011 r. Anna Krystyan była wspaniałym pedagogiem potrafiącym zachęcić do sportu nawet uczniów niewykazujących uzdolnień w tym kierunku. W roku 2006 otrzymała tytuł "Nauczyciel z Klasą" za nowe pomysły i innowacje. Posiadała tytuł instruktora piłki siatkowej i ukończyła kurs kwalifikacyjny gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Zaangażowanie nauczycieli WF jest niezwykle istotne w procesie wychowawczym dziecka, bo to w dużej mierze od nich zależy czy zaprzyjaźni się ono ze sportem w dorosłym życiu, czy też po prostu do niego zrazi.

BM / czecho.pl
źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.