czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2015
  • wyświetleń: 1771

Uczniowie ZSTiL na obozie językowym

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych po angielsku przez wolontariuszy z różnych krajów Unii Europejskiej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki.

Uczniowie ZSTiL na obozie językowym - 11.2015 · fot. ZSTiL


Poznaliśmy zasady projektów Wolontariatu Europejskiego, jak aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy oraz tolerancji i szacunku dla różnorodności.

Laura z Austrii uczyła nas tradycyjnego tańca Schuhplattler, Kolumbijczyk - salsy, Mizami z Azerbejdżanu i Prem z Indii uczyli nas skutecznej pracy w grupie, Paige z Chin i Lisette z Filipin zaprezentowały nam swoje kraje i opowiedziały o swoim dzieciństwie, Emir z Turcji uczył nas kreatywności, a Yuuwei z Indonezji pokazała nam, jak wykorzystać w działaniu pozytywne cechy osobowości.

Pozbyliśmy się bariery językowej, ponieważ wszystkie konwersacje prowadziliśmy po angielsku. Na końcu zajęć odbyło się MISSION IMPOSSIBLE - musieliśmy w krótkim czasie sprostać przydzielonym nam zadaniom (pozornie niemożliwym do wykonania), np. nagrać teledysk, nakręcić horror, zorganizować pokaz mody, narysować karykatury wolontariuszy... BIG FUN!

W ostatni dzień nasi wolontariusze razem z nami zwiedzali Wiedeń.

Dziękujemy Wam, wolontariusze za wspólnie spędzony czas oraz kolegom i koleżankom z Bielskiej Szkoły Przemysłowej i Wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego. Spotkamy się za rok.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.


Marzena Białek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.