czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2005
  • wyświetleń: 1312

Koszmar drogowy

Reklama

Od kilku godzin w całym województwie od Bielska Białej przez Katowice po Częstochowę intensywnie pada śnieg. Warunki drogowe są fatalne. Na drogi regionu wyjechało ponad osiemdziesiąt piaskarek i pługów.

Całkowicie zasypana jest nawet autostrada A4. Nie widać pasów ruchu, a samochody poruszają się w żółwim tempie. Na zjazdach do centrum Katowic co pewien czas tworzą się zatory. Podobnie wygląda trasa w stronę Warszawy i Bielska; tam dodatkowym utrudnieniem jest śnieg nawiewany na drogę z pół.

Na Podbeskidziu większość dróg zarówno głównych, jak i bocznych jest całkowicie biała. Niestety w ciągu najbliższych godzin w całym województwie śnieg nie przestanie padać.

Nadkomisarz Robert Piwowarczyk ze śląskiej drogówki apeluje do kierowców: Jeśli nie musicie nie wyjeżdżajcie dziś na drogi.

Synoptycy już wczoraj ostrzegali przed silnymi opadami śniegu i zawiejami, jakie dziś będą się przemieszczać nad południowymi i wschodnimi regionami Polski. Śnieg ma sypać przez cały dzień. Wiać ma też silny wiatr. Opady będą intensywne zwłaszcza na Śląsku w Małopolsce i na Podkarpaciu. Miejscami może spaść nawet 30 centymetrów śniegu.

Radio Mega FM

------------------------

Wiesz, które drogi są nieprzejezdne lub bardzo ciężko się po nich poruszać? - poinformuj o tym innych internautów za pomocą komentarzy do tej wiadomości. Zrobiłeś ciekawe zdjęcie - prześlij je do redakcji portalu czecho.pl. Za wykorzystania zdjęcia otrzymasz klubowe punkty.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.