Wiadomości

  • 2 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4124

Naukowy zawrót głowy w Bielsku!

Artykuł sponsorowany:

Od poniedziałku można zwiedzać Centrum Nauki i Zabawy "EUGENIUSZ"! Pierwsze grupy szkolne i przedszkolne już odwiedziły ten fascynujący park nauki. Eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczanie - taka przygoda spotka wszystkich, którzy odwiedzą to miejsce. Wystawę będzie można zwiedzać do końca stycznia w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.

Centrum Nauki i Zabawy  „EUGENIUSZ”


Na rodziny przez dwa miesiące czeka kilkadziesiąt interaktywnych eksponatów, które poprzez zabawę przybliżą dzieciom świat nauki. Czy umiesz pisać jak Leonardo da Vinci? W jaki sposób powstaje animacja filmowa? Dlaczego piłka lewituje? Czy wiesz, jak brzmią planety? Jak wygląda oko od środka? To tylko niektóre pytania, na które znajdziemy odpowiedź na wystawie. Co ważne każdy eksponat pozwala na samodzielne eksperymentowanie tak, by znaleźć prawidłową odpowiedź.

Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ


Wystawa jest podzielona na kilka stref, takich jak Świat Iluzji, Eko-Dom, Oddech Kosmosu, Tajniki Fizyki czy Ciało Człowieka. Organizatorzy przygotowali także Naukową Strefę Maluszka, a w niej mnóstwo ciekawych, edukacyjnych zabawek. Ponadto w weekendy będzie działać Strefa Warsztatowa, w której najmłodsi wykonają naukowe wynalazki, zimowe zabawki czy przygotują świąteczne prezenty i dekoracje w Fabryce Elfów. Będzie twórczo, edukacyjnie i rodzinnie! Z kolei 6 grudnia w Centrum Eugeniusza będzie można spotkać Naukowego Mikołaja, który zaprezentuje zimowe eksperymenty!

Centrum Nauki i Zabawy  EUGENIUSZ


Ideą tego miejsca jest nie tylko zachęcenie dzieci do samodzielnego odkrywania świata, ale przede wszystkim dobra zabawa dla całej rodziny, bez względu na wiek dzieci.

- Centrum Eugeniusza powstało z myślą o tych wszystkich, którzy szukają mądrej rozrywki angażującej całą rodzinę. Zauważyliśmy, że brakuje miejsc, w których mogłyby się bawić zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, nie mówiąc już o wspólnie spędzonym czasie z rodzicami. Potwierdza się to na licznych wydarzeniach w całej Polsce, na które jesteśmy zapraszani - nasze mobilne eksponaty gościły podczas Olsztyńskich Dni Nauki, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tall Ships Races w Szczecinie i setek imprez. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. - mówi Elżbieta Legoń-Szpunar, jedna z założycielek "Eugeniusza".

Przydatne informacje:Miejsce wystawy: Galeria SFERA I (1 piętro, wejście od strony parkingu, obok poczty)
Godziny otwarcia: tak jak innych miejsc w Galerii Sfera
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł.
Warsztaty - 15 zł (każdy uczestnik wychodzi z gotowymi zabawkami)
Czas zabawy: ok. 1,5 godziny
Więcej informacji: http://www.facebook.com/EugeniuszCentrumNauki
Organizator wystawy: Park Edukacyjny INTERAKCJE