Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2015
  • 17 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3328

OSP Czechowice na kartach książki

Po 40 latach od powołania i działalności Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach wydana została książka zapoznająca czytelników ze strukturą i organizacją ochrony przeciwpożarowej na terenie naszego miasta i gminy na przełomie XIX i XX wieku do 2010 roku.

Zarys dziejów ochrony przeciwpożarowej w mieście
"Zarys dziejów ochrony przeciwpożarowej w mieście i gminie Czechowice-Dziedzice. Wczoraj i dziś"


Pozycja pt. "Zarys dziejów ochrony przeciwpożarowej w mieście i gminie Czechowice-Dziedzice. Wczoraj i dziś", wydana w listopadzie nakładem Ochotniczej Straży Pożarnej Czechowice w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką redakcyjną Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, ma dwóch autorów. Początkowo historię spisywał kronikarz OSP Czechowice, wieloletni Prezes i Prezes Honorowy oraz były Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach dh Franciszek Waloszczyk. Niestety, jego niespodziewana śmierć przerwała i zmieniła plany pisania i wydania książki drukiem.

Książkę postanowił dokończyć inny kronikarz OSP Czechowice, wieloletni współpracownik i współautor publikacji z zakresu organizacji i działalności ochotniczego pożarnictwa na naszym terenie, syn śp. Franciszka Waloszczyka - dh Zbigniew Waloszczyk, przy współpracy dh. Leszka Zięby.

Publikacja opowiada o przeszło 100-letniej działalności ochotniczych straży pożarnych w mieście i gminie Czechowice-Dziedzice. Na 204 stronach ze 139 fotografiami i skanami materiałów archiwalnych ukazuje zarys dziejów miasta i gminy Czechowice-Dziedzice oraz organizację ochrony przeciwpożarowej.

BM / czecho.pl, źródło: ospczechowice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.