czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1787

I Turniej Webmasterski w ZSTiL

W piątek, 27 listopada w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły odbył się I Turniej Webmasterski dla uczniów drugiej klasy, kształcących się w ZSTiL w zawodzie technik informatyk.

I Turniej Wybmasterski w ZSTiL - 27.11.2015 · fot. ZSTiL


Zadanie konkursowe przewidywało wykonanie strony internetowej na temat parków narodowych. Witryna miała udostępniać informacje ogólne o parkach narodowych i ich działalności, mapkę rozmieszczenia parków narodowych na terenie Polski, listę i parametry oraz charakterystykę pięciu największych parków w Polsce, zdjęcia ciekawych obiektów w tych parkach, a także informacje tekstowe i graficzne o kilku wybranych parkach narodowych na świecie. Pracę należało wykonać samodzielnie z wykorzystaniem wszystkich dostępnych źródeł informacji. Na realizację czynności projektowych przeznaczono siedemdziesiąt minut.

W ocenie prac brano pod uwagę ilość zrealizowanych poleceń, liczbę zastosowanych efektów, ogólny wygląd strony i jej poprawność. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione, co świadczy o pasji ich wykonawców. Jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce - Gracjan Elżbieciak, II miejsce - Krzysztof Gawlik i III miejsce - Rafał Sosna. Laureaci, z nieukrywaną satysfakcją, odbierali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - słuchawki, które mają zachęcić ich do wprowadzania efektów dźwiękowych na projektowane przez siebie strony. Wszystkich uczestników turnieju uhonorowano symbolicznymi gadżetami za ich webmasterskie umiejętności.

Anna Kortyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.