czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4513

Konkurs dla pracowników PG Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

W poniedziałek, 30 listopada w PG Silesia odbył się finał konkursu Pracuję Bezpiecznie 2015. Do finału zakwalifikowało się jedenastu pracowników z największą liczbą punktów zdobytych w półfinale. Ostatecznie na podium znaleźli się: Sławomir Rusinek - pierwsze miejsce, Marcin Wójtowicz - drugie miejsce oraz Kamil Mynarski - miejsce trzecie.

pracownicy PG Silesia
Finaliści konkursu "Pracuję bezpiecznie" - 30.11.2015 · fot. PG Silesia


W tym roku zainteresowanie konkursem okazało się znacznie większe niż w latach poprzednich. W sumie do eliminacji zgłosiło się 47 pracowników, z czego 37 zakwalifikowało się do półfinału. O tym jak wysoki i wyrównany był poziom świadczy fakt, że do finału przeszło jedenastu, a nie jak pierwotnie zakładano, dziesięciu zawodników.

W finale zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru. Bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Rusinek z Działu Elektrycznego Dołowego, który odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania w rundzie finałowej. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Wójtowicz z Działu Wentylacji, a na trzecim Kamil Mynarski również z Działu Wentylacji. Nagrody uczestnikom wręczyli Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego w PG Silesia, Zbyšek Folwarczny, a także Bronisław Gaj - Dyrektor ds. Rozwoju i Współpracy z Organami Nadzoru Górniczego oraz Naczelny Inżynier Piotr Kotzian.

Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5.000 zł, drugiego - 4.000 zł i trzeciego 3.000 zł. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk KRZG pamiątkowe dyplomy, a finaliści z miejsc 4-11 otrzymają po 1.000 zł.

- Górnictwo to branża, w której pojęcie 'bezpieczeństwo' nabiera szczególnego znaczenia. Nie ma tu miejsca na pomyłki czy zaniechania. Każdy, nawet najmniejszy błąd, może być tragiczny w skutkach. Dlatego tak ważne jest, by promować wśród załogi zasady BHP. Stąd też 3 lata temu zrodził się pomysł zorganizowania w PG Silesia konkursu "Pracuję Bezpiecznie". Poprzez takie inicjatywy chcemy zmobilizować naszych pracowników do ugruntowania i poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy. Dzięki temu na co dzień staną się oni najlepszymi ambasadorami tych zasad - powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia.

BM / czecho.pl, źródło: PG Silesia

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.