czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1183

Bestwina: o bezpieczeństwie seniorów

Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie, Książnica Beskidzka oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej zapraszają do udziału w programie "Senior III".

Spotkanie odbędzie się w środę, 9 grudnia o godzinie 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie. W trakcie spotkania omawiane będzie zagadnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz zagrożenia związane z użytkowaniem kart płatniczych.

Policja ciągle odnotowuje przestępstwa dokonywane na osobach starszych metodą "na wnuczka", "znajomego syna, córki", "na urzędnika" itp. Niektórzy sprawcy podają się także za policjantów. Policji trudno jest chronić osoby starsze przed tego typu przestępstwami, ponieważ dochodzi do nich na ogół w mieszkaniu, domu, bez udziału świadków. Poza przestępczością kryminalną równie ważne jest bezpieczeństwo osób starszych na drodze. Celem programu jest także uświadomienie seniorom ograniczeń wynikających z wieku, wskazanie sposobów zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze.

BM / czecho.pl
źródło: GBP Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.