czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2006
  • wyświetleń: 888

Bezrobotni usuną śnieg?

Zwały błota pośniegowego i wody utrudniają poruszanie się po drogach i chodnikach. Szczególnie piesi nie kryją swojego oburzenia, chcą żeby do pracy zaangażowano bezrobotnych.

Szybkie i doraźne zaangażowanie osób bezrobotnych, na przykład w usuwanie śniegu z ulic, chodników i parkingów nie jest jednak takie proste. Ale, ostatnio pojawiła się nowa możliwość. Otóż gminy mogą organizować tak zwane prace społecznie użyteczne.

Do prac takich mogą być zaangażowane osoby bezrobotne, bez prawa do zasiłku, które korzystają z pomocy społecznej. Urząd Pracy refundował będzie 60% płacy bezrobotnego odgarniającego śnieg. Z tego co wiemy na razie, żadna gmina w powiecie bielskim nie zgłosiła chęci zorganizowania prac społecznie użytecznych.

Inna sprawa, czy rzeczywiście osoby korzystające z pomocy społecznej, a więc najczęściej starsze, schorowane i mające problem z alkoholizmem, sprawdzą się w ciężkiej pracy fizycznej, jaką niewątpliwie jest usuwanie śniegu z ulic i chodników. I czy w związku z tym, gminy będą chciały takie prace zorganizować.

Iza

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.