Wiadomości

  • 9 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4240

Nagrody dla bibliotekarek

Aleksandra Sobańska z Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie oraz Katarzyna Wituś z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach zwyciężyły w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Nastoletnie wyzwania a książkowe wspomaganie". Obie bibliotekarki wygrały nagrodę główną w kategorii pozaszkolni sympatycy czytelnictwa.

Aleksandra Sobańska
Aleksandra Sobańska


Aleksandra Sobańska pracuje w filii MPB w Wiśle Wielkiej. W konkursie "Nastoletnie wyzwanie..." brała udział już po raz drugi (w zeszłym roku otrzymała nagrodę za scenariusz "Szkolne Śródziemie. Gra literacka"). Na co dzień prowadzi w bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Mały Czytacz" oraz Klub Detektywów. W zeszłym miesiącu za zajęcia KD otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Fundację Panoptykon. Jednak najważniejszą nagrodą dla Aleksandry Sobańskiej to wyróżnienie w IV Konkursie Stypendialnym imienia Olgi Rok, które otrzymała we wrześniu tego roku. Kapitału Funduszu Wieczystego nagradza bibliotekarki działające aktywnie na rzecz lokalnych społeczności.

katarzyna wituś
Katarzyna Wituś


Z kolei Katarzyna Wituś prowadzi Oddział dla Dzieci MBP w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku został Śląskim Bibliotekarzem Roku. Zajęła również III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Bibliotekarza Roku 2014. Jej scenariusz "Pokonujemy mury, czyli swoje lęki i strachy" okazały się najlepszy podczas Ogólnopolskiego Konkursu w ramach akcji "Czytam sobie" zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz wydawnictwa Egmont.

Obecną nagrodę otrzymała za scenariusz "Moje drogowskazy". Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów "Smakosz Literacki" w Sanoku, przy wsparciu finansowym Powiatu Sanockiego i medialnym - miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

wak / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj