Wiadomości

  • 12 grudnia 2015
  • wyświetleń: 1979

Spotkanie z misiem i Andrzejki w PP 7

A to niespodzianka! Do przedszkola przyszedł Miś. I to nie jeden. Oprócz dużego brązowego misia zadziwiająco podobnego do p. Marzenki w przedszkolnych salach rozsiadły się wygodnie różnego koloru i wielkości pluszowe misie. Wszystkie zostały zaproszone przez przedszkolaki z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Spotkanie z misiem i Andrzejki w Przedszkolu nr 7 - 11.2015 · fot. Przedszkole Publiczne nr 7


W środę, 25 listopada Miś Zdzisio w pluszowym ubranku (uszytym przez panią Marzenę) opowiedział dzieciom historię powstania zabawki pluszowego misia - ulubionej przytulanki każdego dziecka. Po imiennej prezentacji przez dzieci swoich ulubieńców nadszedł czas na wspólne zabawy: rozpoznawanie misiów z bajek, zabawy ruchowe przedszkolaków ze swoimi misiami do muzycznych rytmów, nauka wierszyka "Niedźwiedź", "Kogo miś ma w serduszku".

Przebiegająca w ciepłej i radosnej atmosferze uroczystość zakończyła się tradycyjnie wspólnym zdjęciem z Misiem Zdzisiem w roli głównej.

Po wizycie Misia przyszedł czas na Andrzejkowe spotkanie w gronie rodziców. W poniedziałek, 30 listopada ciekawi andrzejkowych wróżb i przepowiedni rodzice dzieci z grupy młodszej bardzo licznie przybyli w przedszkolne mury, aby spędzić ten wyjątkowy czas ze swoimi pociechami.

W niezwykły klimat wprowadziła ich czarownica Marzelinda. Pamiętając o tym, że wszystkie czary są tylko zabawą a spełnienie "przepowiedni" w dużej mierze zależy od nas samych rozpoczęły się wróżby: "Magiczna Księga" - kogo spotkam na balu karnawałowym, "Aleja Gwiazd" - gdzie będę mieszkał, "Czarodziejska taca" - jakie zwierzę będę hodował, "Magiczne pudełko" - kim będę w przyszłości, zabawy muzyczno-ruchowe po angielsku, no i tradycyjnie wyścig pantofelków połączony tańcem zwycięzców.

Nie zapomnieliśmy również o starszych uczestnikach spotkania, którzy mogli dowiedzieć się, "co nie, co" o swoim charakterze po wyborze ulubionego koloru a wróżbę na przyszłość wskazał wybrany układ zapałek. Aby po spotkaniu pozostały miłe wspomnienia przedszkolaki przy pomocy rodziców wykonały "Magiczne kule".

Barbara Cielecka, Marzena Żbik

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.