Wiadomości

  • 12 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3441

Uczniowie PG 3 w Wiedniu

Mobilności zagraniczne to bardzo atrakcyjna forma nauki, która inspiruje do poszerzania wiedzy i motywuje do poszerzania znajomości języków obcych. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Wiednia w ramach cyklu "Podróże edukacyjne z GP3 ".

Uczniowie PG 3 w Wiedniu - 11.12.2015 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 3


Wiedeń to miasto pełne wąskich krętych uliczek, tajemniczych budowli oraz wspaniałych życzliwych ludzi. Prawie do wszystkich jarmarków i zabytków Wiednia dostaniemy się pieszo lub tramwajem wzdłuż głównej ulicy miasta. Dokładnie 150 lat temu wyburzono stare mury obronne i uzyskano przestrzenną promenadę, zwaną Ringiem. W bezpośrednim sąsiedztwie Ringu znajduje się wiele zabytków m.in. wspaniała opera i filharmonia oraz zamek Hofburg z apartamentami cesarzowej Sissi.

Już miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia Wiedeń zamienia się w bajkowo oświetlony świat drewnianych chatek i karuzeli. Zwiedzając siedem wiedeńskich jarmarków bożonarodzeniowych, rozstawionych w różnych częściach miasta, możemy spróbować wielu wspaniałych przysmaków, kupić ozdoby choinkowe, rękodzieła, ceramikę, biżuterię i posłuchać pięknej muzyki. Największy jarmark znajduje się przed Ratuszem.

O wszystkim mogli się przekonać nasi uczniowie, którzy w bardzo licznej grupie udali się 11 grudnia na wycieczkę do Wiednia. Zwiedzili oni także Pałac Schönbrunn wraz z usytuowanymi wokół majestatycznymi ogrodami. Komnaty mieszkalne i gabinety cesarza Franciszka Józefa oraz Salę Lustrzaną, w której koncertował Mozart jako sześcioletnie cudowne dziecko. Kolejnymi punktami wycieczki były: wzgórze Kahlenberg - z którego w 1683 roku król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami, Grinzing - dawna wioska winiarzy, Katedra Św. Szczepana, która jest symbolem Wiednia i należy do najbardziej znaczących budowli gotyckich w Austrii. Katedra ma wysokość 107,2 m i szerokość 34,2 m. Posiada cztery wieże. Najwyższą z nich jest wieża południowa o wysokości 136,44 m. Aby wejść na wspaniały punkt widokowy na cały Wiedeń należy wspiąć się po 343 stopniach w górę.

Zobaczyliśmy także wizytowe ulice miasta - Graben, Kohlmarkt i dom Hunderwassera. Artysty, który uważał, że prosta linia jest czymś nienaturalnym. Ta nietypowa, kilkupiętrowa kamienica, która wyróżnia się na tle pozostałych budynków swoimi barwami, kształtami oraz brakiem jakiejkolwiek symetrii wzbudziła w nas zachwyt swym bajkowym charakterem.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakie wspaniałości kryje w sobie to miasto - warto tam pojechać. Wiedeń zachwyci Cię już pierwszego dnia!

Dziękuję wszystkim uczniom oraz opiekunom za wspaniały i niezapomniany wyjazd,
Hanna Maniek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.