czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3856

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

13 grudnia zostaną wprowadzone nowe rozkłady jazdy u wszystkich przewoźników kolejowych w kraju. Mieszkańców województwa śląskiego najbardziej interesują zmiany u regionalnego przewoźnika - Kolei Śląskich.

pociąg, koleje śląskie, pkp
Koleje Śląskie · fot. czecho.pl


Linia S5 (Katowice - Tychy - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń)

W dni robocze zostanie dodany trzeci pociąg przyspieszony z Katowic do Bielska-Białej w popołudniowym szczycie, w celu poprawy komfortu podróżnych. Powracać on będzie jako dodatkowy pociąg osobowy polepszając dojazd z Bielska Białej do Pszczyny i Tychów około godziny 17:00.

Linia S58 (Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn)

Rozkład jazdy na linii Czechowice-Dziedzice - Cieszyn zostanie przemodelowany w sposób umożliwiający dojazd do każdego z tych miast na godzinę 6:00, 8:00 i 10:00 oraz powrót po 8 godzinach pracy, tj. po 14:00, 16:00 i 18:00. W dni robocze kursować będzie sześć par pociągów relacji Cieszyn - Czechowice-Dziedzice, w tym do 31 grudnia 2015 jedna para w relacji Cieszyn - Czechowice-Dziedzice - Oświęcim - Katowice.

Wydłużone do Cieszyna zostanie 8 par pociągów przewoźnika České Dráhy z/do Frydku Mistku. Kursować będą w cyklu 2-godzinnym od godziny 8:00 do 18:00.

Linia S31 (Katowice - Mysłowice - Imielin - Nowy Bieruń - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice)

Decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego całkowicie zawieszone zostaną połączenia na odcinku Czechowice-Dziedzice - Oświęcim. Do 31 grudnia 2015 roku po tym odcinku kursować będzie jedna para bezpośrednich połączeń z Katowic do Cieszyna i z powrotem. Od 1 stycznia pociągi na linii S31 kursować będą wyłącznie w relacji Katowice - Oświęcim - Katowice.

Pełny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich znajduje się w Liniowym Rozkładzie Jazdy.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.