Wiadomości

  • 16 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4991

Szkoła wyróżniona przez ambasadę

W gronie 10 wyróżnionych przez Ambasadę Francji oraz Instytut Francuski szkół w Polsce znalazło się Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach. W uznaniu wysokiego poziomu kształcenia z języka francuskiego oraz uzyskiwania certyfikatów międzynarodowych przez uczniów placówka uzyskała tytuł szkoły partnerskiej.

Katolickie Gimnazjum wyróżnione przez Ambasadę Francji - 04.12.2015 · fot. Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach


4 grudnia w budynku szkoły odbyła się uroczystość, w czasie której attache ds. współpracy edukacyjnej Ambasady Francji pan Xawier Wasson oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur pani Renata Klimek- Kowalska wręczyli uroczyście ośmiorgu uczniom certyfikaty znajomości języka francuskiego DELF na poziomie A1 i A2 oraz podpisali umowę o współpracy z organem prowadzącym szkołę Stowarzyszeniem "Dziedzictwo" oraz Dyrektorem Szkoły. Gimnazjum otrzymało także pamiątkową tabliczkę mówiącą o partnerstwie.

W Katolickim Gimnazjum młodzież uczy się z wyboru języka francuskiego od 2012 roku.Nauka odbywa się nie tylko w formie lekcji, ale i wycieczek, wyjść oraz zajęć pozalekcyjnych przygotowujących do konkursów i certyfikatów międzynarodowych. Efektem pracy nauczyciela pani Iwony Szendery w ciągu tak krótkiego okresu czasu dziesięcioro uczniów uzyskało certyfikat międzynarodowy DELF, a średnia z egzaminu gimnazjalnego w zeszłym roku wynosiła 91,5 %. Szkoła dba także o wszechstronny rozwój uczniów grup frankofońskich, organizując wymianę międzynarodową, wycieczki do Francji i krajów Beneluxu oraz wyjścia na filmy, wykłady i spektakle.

Attache Xawier Wasson w imieniu Ambasady Francji i Instytutu Francuskiego pogratulował Stowarzyszeniu "Dziedzictwo" , szkole oraz nauczycielce-pani Iwonie Szenderze wspaniałych osiągnięć i życzył dalszego rozwoju w kształceniu językowym uczniów.

Gimnazjum Katolickie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.