czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 stycznia 2006
  • wyświetleń: 740

Jest połowa kasy

Gmina Bestwina otrzymała 450 000 złotych na rozbudowę i modernizację budynku Centrum Kultury z zarządu województwa śląskiego. To połowa pieniądzy, które są potrzebne. Przebudowa ma kosztować ponad 900 000 złotych. Pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego będą wypłacane sukcesywnie tuż po rozpoczęciu prac.

Chcąc powalczyć o dodatkowe środki na swoje inwestycje, radni przyjęli "Plan Rozwoju Miejscowości na lata 2005- 2006". W planie określono kierunki rozwoju miejscowości oraz wyznaczono konkretne projekty do realizacji. Obecnie gmina chce zająć się sprawami kultury. Stąd też pojawił się pomysł wniosku do Urzędu Marszałkowskiego.

Budynek, w którym znajduje się ośrodek kultury obecnie ma prawie 547 metrów powierzchni użytkowej. Po przebudowie ma zyskać ponad 50 dodatkowych metrów. Gdyby udało się uzyskać pieniądze z unijnej kasy, władze gminy obiecują, że do budynku będą mogły wjeżdżać osoby na wózkach inwalidzkich. Obecnie bariery architektoniczne praktycznie uniemożliwiają dostanie się do środka osób niepełnosprawnych.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.