czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 grudnia 2015
  • wyświetleń: 3920

Jazda z promilem o poranku

Utrata prawa jazdy to tylko jedna z konsekwencji, które przyjdzie ponieść zatrzymanemu wczoraj do kontroli drogowej 48- letniemu mieszkańcowi Czechowic-Dziedzic. Kontrolowany o 7 rano przez pszczyńskich policjantów kierowca miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Kierowca Chevroleta Captiva został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Leśnej w Czarkowie. obok Pszczyny. Rutynowa kontrola stanu trzeźwości kierującego wskazała 1 promil alkoholu we krwi. Mieszkaniec Czechowic będzie teraz odpowiadał przed sądem i prokuratorem. Prawo w takich sytuacjach mówi nawet o dwóch latach więzienia.

Przypomnijmy, że w nowych przepisach zaostrzono kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą będą 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy zł, w przypadku osoby którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż dziesięć tysięcy złotych dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu kara nie może być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu są przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.