czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2015
  • 27 grudnia 2015
  • wyświetleń: 4851

Brakuje pieniędzy na plac autobusowy

Plac autobusowy nie stanowi wizytówki naszego miasta. Gmina już wiele lat temu podjęła starania, aby uregulować sprawy własnościowe tego terenu. Właścicielem całego terenu Gmina Czechowice-Dziedzice jest dopiero od około 3 lat. Opracowano już odpowiednią dokumentację dla nowego placu autobusowego wraz z nowym budynkiem dworca autobusowego. Niestety, gminy nie stać na jej wykonanie.

Plac autobusowy PKM
Plac autobusowy PKM czeka na remont · fot. SK


- Koncepcja - choć bardzo ładna i nowatorska, okazała się być zbyt kosztowną w realizacji i musieliśmy odstąpić od niej oraz przystąpić do wykonania nowej dokumentacji projektowej. Ta obejmuje już jednak tylko samą przebudowę płyty dworca autobusowego, wraz z peronami i wiatami dla pasażerów. W tym roku uzyskaliśmy już pozwolenie na realizację tej inwestycji. Jednak koszty jej realizacji, po raz kolejny, przekroczyły nasze możliwości budżetowe na rok 2016 - informuje burmistrz Marian Błachut.

Pod powierzchnią placu dworca autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach przebiegają sieci różnych mediów. Cała ta podziemna infrastruktura techniczna wymaga przebudowy przy okazji modernizacji płyty dworca. To znacznie podnosi koszt całej inwestycji, szacowany na około 1,2 mln złotych. Niestety, na realizację tego typu inwestycji nie można pozyskać środków zewnętrznych. Oznacza to, że musi ona zostać zrealizowana w całości z budżetu gminy.

- Pragnę zapewnić, że podobnie jak wielu mieszkańcom Czechowic-Dziedzic, również i mnie zależy na tym, żeby to miejsce, znajdujące się w ścisłym centrum naszego miasta, w końcu zmieniło swój wygląd. Jeżeli tylko środki budżetowe pozwolą na realizację tej inwestycji, niezwłocznie przystąpimy do działania. Tymczasem, pozostaje nam czekać z nadzieją, że stanie się to możliwie najszybciej - zapewnia burmistrz.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.