czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2996

Czechowiczanie na włoskim jarmarku

W grudniu rzemieślnicy i artyści z Czechowic-Dziedzic gościli na jarmarku bożonarodzeniowym w Cortonie. Wyjazd został zorganizowany przez naszą gminę w odpowiedzi na zaproszenie władz włoskiej miejscowości.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Cortonie - 12.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na stoiskach członkinie Pracowni Rękodzieła Artystycznego działające przy Miejskim Domu Kultury prezentowały swoje wyroby artystyczne. Wystawiono też prace Dominiki Paszek oraz podopiecznych działających w świetlicy wiejskiej w Ligocie, malarstwo Rozalii Szypuły i rzeźby Józefa Szypuły. Zabrzescy pszczelarze oferowali swoje miody i produkty pszczele. Ponadto można było degustować piwo Browaru Dziedzice oraz inne przygotowane przysmaki. Prezentację uzupełniały kolędy wykonywane na żywo i odtwarzane z płyty.

Czechowickie stoisko cieszyło się największym zainteresowaniem spośród wszystkich stoisk. Odwiedziło je około tysiąca osób. Prezentację zamknął pokaz Grupy Historycznej Miasta Cortona, która na cześć delegacji z Czechowic-Dziedzic wykonała pokaz z chorągwiami, który wcześniej prezentowała podczas Dni Czechowi-Dziedzic.

Spotkanie w Cortonie pozwoliło też na omówienie dalszych planów współpracy. W przyszłym roku w Cortonie zaprezentują się nasi muzycy i śpiewacy, a my będziemy gościć włoskich fotografików, którzy wystawią swoje zdjęcia Cortony oraz będą fotografowali nasze miasto.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.