Wiadomości

  • 22 grudnia 2015
  • 3 stycznia 2016
  • wyświetleń: 11888

Wizyta w kopalni PG Silesia - wideo

W grudniu spółka PG Silesia obchodziła piątą rocznicę przejęcia kopalni KWK "Silesia". Dzięki uprzejmości władz kopalni udało nam się zobaczyć, jak wygląda praca górników przy wydobyciu węgla.Naszym przewodnikiem był nadsztygar Piotr Padaż, który na co dzień w kopalni dba o bezpieczeństwo i higienę pracy. Udało nam się zobaczyć pracę górników w sercu kopalni, czyli na ścianie wydobywczej.

W ciągu 5 lat czeska grupa EPH zainwestowała w rozwój kopalni ponad miliard złotych. Największe inwestycje zostały poczynione w latach 2011-2013, kiedy to zakupiono 4 kombajny chodnikowe
z wyposażeniem przodkowym oraz dwa najnowocześniejsze kompleksy ścianowe. Zmodernizowano także istniejącą infrastrukturę podziemną i wydrążono wiele kilometrów nowych wyrobisk.

W tych również latach zmodernizowano Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla i wybudowano nowy podziemny zbiornik węgla. Początkiem 2013 roku do użytku pracowników oddano nowe łaźnie, a w okresie letnim uroczyście uruchomiono w pełni zmodernizowany szyb nr 2. Wszystkie te inwestycje miały na celu przywrócenie mocy wydobywczych ponad stuletniej kopalni.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj