Wiadomości

  • 22 grudnia 2015
  • 27 grudnia 2015
  • wyświetleń: 11334

Redukcja etatów w Straży Miejskiej

1 stycznia 2016 roku w życie wchodzi nowelizacja ustawy o ruchu drogowym, która odbiera strażom miejskim i gminnym możliwość korzystania z fotoradarów. W związku z tym faktem w Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach przeprowadzona zostanie redukcja czterech etatów.

fotoradar
Strażnicy mogą korzystać z fotoradaru do końca 2015 roku · fot. Bielskie Drogi


Fotoradar Straży Miejskiej generował rokrocznie spore źródło dochodów gminy Czechowice-Dziedzice. Tylko w 2014 roku czechowicka Straż Miejska, prowadząc kontrole prędkości przy użyciu fotoradaru, nałożyła 1603 mandaty karne na łączną kwotę 241 750 złotych.

W związku z nowelizacją ustawy "Prawo o ruchu drogowym", która odbiera strażom miejskim i gminnym możliwość korzystania w pracy z fotoradarów z dniem 1 stycznia 2016 roku, w Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach przeprowadzona zostanie redukcja czterech etatów. Trzy z nich zostaną zlikwidowane od stycznia 2016 roku, natomiast jeden - ze względu na konieczność zakończenia postępowań wyjaśniających, dotyczących pracy z fotoradarem - do końca 2016 roku.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.