Wiadomości

  • 26 grudnia 2015
  • wyświetleń: 2928

Strażacki konkurs dla najmłodszych

Po raz drugi Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz Beskidzki Cech Kominiarzy organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.

W sezonie grzewczym 2014/2015 w województwie śląskim powiat bielski zajął niechlubne 2 miejsce pod względem największej ilości osób, które zatruły się tlenkiem węgla - 69 osób, w tym 25 dzieci. Te liczby ukazują wielkość zagrożenia związanego z przypadkami występowania tlenku węgla (czadu) na terenie kraju i naszego regionu.

Dlatego po raz kolejny chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozpropagowania konkursu wśród uczniów szkół i przedszkoli aby wspólnie zawalczyć o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Niejednokrotnie potwierdził się fakt, że właściwa postawa dzieci uratowała niejedno ludzkie życie.

Na poprzedni konkurs do Komendy Miejskiej PSP wpłynęło aż 491 prac. Bardzo cieszyliśmy się , że ta inicjatywa zyskała poparcie wśród dyrekcji, nauczycieli, ale przede wszystkim wśród uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu również będzie się cieszyć tak wysokim zainteresowaniem.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat. W konkursie przewidziane są dwie kategorie wiekowe:
  • kategoria I- dzieci w wieku od 3 do 7
  • kategoria II- dzieci w wieku od 8 do 16


Dopuszczalna technika wykonania prac: rysunek, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Nie będą uwzględniane prace na szkle i z plasteliny, kompozycje przestrzenne oraz rzeźby. Dopuszczalny format prac konkursowych - A4, A3.

Na rewersie pracy konkursowej należy podać:
  • nazwę szkoły/przedszkola i adres (jeśli dziecko jest uczniem/przedszkolakiem),
  • imię i nazwisko autora pracy oraz wiek,
  • imię i nazwisko opiekuna wraz z numerem telefonu.

Prace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów Konkursu. Organizatorzy przewidują 3 nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej. Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.

Nadsyłanie prac do 15 stycznia 2016 r. na adres:
Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej
ul. Leszczyńska 43
43-300 Bielsko-Biała

z dopiskiem Konkurs plastyczny.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej tel. (33) 812-22-33 lub e-mail: rzecznik@straz.bielsko.pl

aka / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.