czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2015
  • 27 stycznia 2016
  • wyświetleń: 9941

Szymon chce zdobyć Aconcaguę

Szymon Żoczek jest 21-letnim studentem fizjoterapii. Mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Na swoim koncie ma już szczyty takie jak Mont Blanc czy Elbrus. W lutym wybiera się na Aconcaguę.

Szymon Żoczek zdobywa szczyty · fot. archiwum prywatne Szymona Żoczka


21-latek z Czechowic należy do klubu wysokogórskiego KA Warszawa oraz wspinaczkowego Primaroca w Bielsku-Białej. W lutym 2016 będzie uczestniczył w wyprawie na najwyższy szczyt Ameryki Południowej Aconcagua (6962m n.p.m.). Po wejściu na Mont Blanc w 2013 roku i Elbrus (2014) będzie to trzeci szczyt w drodze po Koronę Ziemi.

Aconcagua leży w Andach Argentyńskich i jest najwyższym szczytem obu Ameryk, a także najwyższym szczytem poza kontynentem azjatyckim.

- Od długiego czasu przygotowuję się do tej ekspedycji poprzez wyjazdy w góry i urozmaicone treningi. Trzy miesiące temu wróciłem z Mont Blanc oraz Grossglocknera. Mój projekt dostał się na portal PolakPotrafi.pl, gdzie będę mógł uzbierać brakujące środki. Im większy zasięg tym większa szansa, że projekt zakończy się powodzeniem - mówi Szymon Żoczek.

Projekt 21-letniego czechowiczanina można wesprzeć na stronie www.polakpotrafi.pl

Szymon stworzył także projekt "Nie Przestawaj Marzyć", na którym udostępnia zdjęcia z wypraw i przygotowań do nich. Przez niego oraz przez prelekcje, jakie urządza po wyprawach, próbuje motywować ludzi do realizacji marzeń.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.