czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3346

Ujął złodzieja i przekazał policji

Czechowiczanin zauważył rabusia, który okradał jedno ze stoisk z komputerami w bielskim centrum handlowym. Bez chwili wahania zareagował i ujął krewkiego złodzieja, który chcąc uniknąć zatrzymania szarpał się i wyrywał.

W czasie szamotaniny spod jego kurtki wypadły skradzione rzeczy, w tym laptop i kosmetyki o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Świadek przekazał 19-letniego sprawcę w ręce policjantów.

Mundurowi ustalili, że zatrzymany nie działała sam. Chwilę później, na jednej z ulic w centrum miasta, zatrzymali jego 25-letniego wspólnika. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wyniki ponad promila alkoholu.

Obaj sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Pierwszy z nich kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat za kratami, natomiast drugi - kradzieży cudzego mienia, za co może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.