czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2016
  • 16 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4290

Nagrody i wyróżnienia dla MDKu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

W minionym roku Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury. To jednak nie wszystkie nagrody i wyróżnienia dla MDKu oraz ludzi z nim związanych. Czas na małe podsumowanie 2015 roku.

Paweł Brożek i Natalia Micor zdobyli drugie miejsce w swoich kategoriach na XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vrable na Słowacji.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2014 w Kozach zdobyła cztery nagrody:
  • Laureat Złotego dyplomu
  • Puchar Pani Małgorzaty Handzlik Europoseł do Parlamentu Europejskiego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego,
  • Puchar Zarządu Oddziału Bielskiego Związku Chórów i Orkiestr dla najlepszej orkiestry oddziału bielskiego PZChiO
  • Puchar Prezesa Oddziału Bydgoskiego PZChiO dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu - Tomasza Janusza


Młodzieżowa Orkiestra Dęta
Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach-Dziedzicach · fot. MDK


Dr Agnieszka Przybyła-Dumin otrzymała srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznawaną przez Sejmik Województwa Śląskiego.

Dr Agnieszka Przybyła-Dumin
Dr Agnieszka Przybyła-Dumin odbiera srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. · fot. mdk.czechowice-dziedzice.pl


Mażoretki Perfekto zdobyły złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Mażoretek w Czeskim Cieszynie.

Sesja do kalendarza zespołu mażoretek  "Perfekto"
Sesja do kalendarza zespołu mażoretek "Perfekto" · fot. Gekon


Dyplomy Tytanów Pracy od SKSiL i Filmoteki Narodowej otrzymali Monika Guga i Józef Grabowski po raz drugi z rzędu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krzewienia edukacji filmowej.

Paweł Brożek - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury i nagrodę Burmistrza Czechowic-Dziedzic w dziedzinie kultury.

Paweł Brożek
Paweł Brożek · fot. Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach


Bolesław Folek otrzymał odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" z rąk Starosty Powiatu Bielskiego Andrzeja Płonki i Puchar z podziękowaniem za pracę na rzecz młodzieży oraz upowszechniania kultury mieszkańców województwa śląskiego od I- go Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli.

Józef Grabowski otrzymał tytuł Kiniarza Roku 2015 podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia Kin Studyjnych i Lokalnych, a także nagrodę Burmistrza Czechowic-Dziedzic w dziedzinie kultury.

Józef Grabowski
Józef Grabowski · fot. Powiat Bielski


Miejski Dom Kultury otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury oraz wyróżnienie w kategorii organizacja wydarzeń kulturalnych za realizację projektu "Sąsiedzi z kulturą za pan brat" przyznane przez Stowarzyszenie Region Beskidy.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj