czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2016
  • wyświetleń: 3574

Podejrzany o znęcanie się nad rodziną

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do swoich ofiar, to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 20-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Czechowic-Dziedzic. Za przemoc domową grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 69-letnią babcią, w trakcie której pobił starszą kobietę. Kiedy w obronie pokrzywdzonej stanął jeden z krewnych, napastnik zagroził mu śmiercią i dotkliwie pobił. Wezwani na miejsce policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad promila alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Wobec sprawcy toczy się już postępowanie w sprawie znęcania się nad rodziną. W poniedziałek zatrzymany usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Nakazał mu też opuścić mieszkanie, w którym do tej pory przebywał wspólnie z rodziną i zakazał mu zbliżania się do krewnych.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.