czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2016
  • 17 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4060

Ranking najlepszych szkół w Polsce

Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz kolejny opublikowała Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. Niestety żadna szkoła z naszej gminy nie znalazła się w wyróżnionym gronie 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników.

Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie
Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie


Szkoły w rankingu zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów - sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Czechowickie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie nie znalazło się w czołowej "pięćsetce". W rankingu wojewódzkim zajęło 68. pozycję.

W tegorocznej edycji rankingu najlepszym liceum w Polsce zostało XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. W naszym województwie cały czas pierwsze miejsce utrzymuje V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej (22. miejsce w kraju).

W rankingu najlepszych trzystu techników również nasza gmina nie ma swojego reprezentanta. Zarówno Technikum nr 1 w ZSTiL (66. miejsce w województwie) i Technikum nr 2 w ZS "Silesia" (99. miejsce w województwie) znalazły się poza główną listą wyróżnionych placówek.

W tej kategorii wygrało w skali kraju Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie, natomiast w województwie śląskim najwyżej oceniono Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.