czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2016
  • wyświetleń: 1992

Opłaty dla sprzedawców alkoholu

Przedsiębiorcy, którzy będą kontynuować sprzedaż napojów alkoholowych w 2016 roku, są obowiązani do złożenia, do 31 stycznia pisemnych oświadczeń o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim - przypomina Urząd Miejski.

Obowiązek ten wynika z art. 11 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 70 poz. 473 ze zm.).

Ponadto przedsiębiorcy zobowiązani są do wniesienia do kasy gminy opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w trzech równych ratach, pierwsza rata opłaty rocznej również w terminie do 31 stycznia.

Oświadczenia należy składać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 3/3, pok. 2, Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.