czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 stycznia 2006
  • wyświetleń: 1183

Autobusy jeżdżą już normalnie, nowych okien nie bę

W Czechowicach-Dziedzicach zakończono największą, od lat, inwestycję drogową - zakończono przebudowę i modernizację skrzyżowania ulicy Legionów z Kopernika i Łukasiewicza. Od dzisiaj miejskie autobusy kursują już swoimi tradycyjnymi trasami. Dla mieszkańców najistotniejsze jest jednak to, że tuż koło ich domów, znowu jeżdżą cysterny z czechowickiej rafinerii...

Czechowiczanie mieszkający tuż przy drogach, którymi poruszają się samochody wyjeżdżające z rafinerii, chcą by samochody ciężarowe omijały ich domy z daleka. Jednak, jak podkreśla wicestarosta bielski Wiesław Maśka, obecna trasa przejazdu cystern jest najkrótszą drogą, jaką samochody mogą wydostać się z miasta na krajową "jedynkę" Bielsko-Katowice. Alternatywy nie ma. Jednak teraz - po remoncie dróg, mieszkańcy powinni odczuć poprawę - uważa Wiesław Maśka.

Wicestarosta mówi, że mieszkańcy nie mogą liczyć na żadne profity finansowe wynikające z tego, że droga, którą będą jeździły TIR-y biegnie teraz ( w niektórych przypadkach) bliżej ich domów. Przypomnijmy, że w Bielsku-Białej przy okazji remontów dróg, mieszkańcom fundowane były nowe okna.

Iza

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.