czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4951

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w czasie domowej imprezy zaatakował nożem 37-latka, zadając mu cios w klatkę piersiową. Napastnik usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu nawet do 25 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z czechowickich mieszkań, gdzie trwała impreza okolicznościowa z okazji urodzin, na którą zaproszeni byli krewni i znajomi. Podczas imprezy 76-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie. Bez powodu zaatakował 37-latka nożem. Ranił go w klatkę piersiową. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Trafił do szpitala.

Pozostali domownicy zdołali obezwładnić napastnika. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 1,5 promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Nazajutrz zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Pszczyński sąd, na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwo to grozi mu teraz nawet do 25 lat więzienia.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.