czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2016
  • 26 stycznia 2016
  • wyświetleń: 11116

Coraz więcej kradzieży i włamań

Z uwagi na wzrost liczby kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice oraz gminy Bestwina policjanci apelują o wzmożenie czujności podczas opuszczania domostw.

Do włamań dochodzi najczęściej od zmierzchu i w porach wieczorowo-nocnych. Sprawcy włamują się poprzez wyłamanie wkładki zamka drzwi, ale głównie poprzez podważenie okna drzwi tarasowych. Włamywacze wykorzystują nieobecność domowników. Najczęściej łupem złodziei po penetracji pomieszczeń pada gotówka, biżuteria, dokumenty oraz sprzęt elektroniczny.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności, a jeżeli jest to możliwe, nie pozostawianie opuszczonego budynku bez nadzoru, ewentualnie poinformowanie sąsiadów oraz zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń - mówi mł. insp. Zbigniew Gacek. - Bardzo ważne jest także zwracanie uwagi na osoby obce przebywające w rejonie posesji bez konkretnego celu i prowadzące obserwacje, dotyczy to również samochodów nie należących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji - dodaje.

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawców można kierować nawet anonimowo pod numer 997, 112 lub bezpośrednio do Komisariatu Policji w Czechowicach Dziedzicach (32) 214-88-10.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.