czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2016
  • 31 stycznia 2016
  • wyświetleń: 4353

Blisko 100 mandatów za brak pasów

Policjanci z bielskiej drogówki prowadzili w czartek działania kontrolne "Pasy". W czasie akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Od godz. 6.00 do 22.00 na terenie Bielska-Białej i powiatu, policjanci przeprowadzili akcję "Pasy", w której uczestniczyło blisko 30 stróżów prawa. Podczas działań mundurowi skontrolowali 235 kierujących. Stwierdzili ponad 130 naruszeń prawa, w tym 78 przypadków niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł, a na konto sprawcy dopisywane są 2 punkty karne. Za brak obowiązkowych pasów ukarano także 2 pasażerów. Ujawniono też 1 przypadek nieprawidłowego przewożenia dziecka w samochodzie.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.