Wiadomości

  • 4 lutego 2016
  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 5260

I Forum Samorządów Uczniowskich

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w piątek, 12 lutego w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się I Forum Samorządów Uczniowskich gimnazjów naszej gminy, które swym patronatem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic.

I Forum Samorządów Uczniowskich - 12.02.2016 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


Swoją obecnością Forum zaszczycili zaproszeni goście: Maciej Kołoczek - zastępca Burmistrza, Mirosław Olek - dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, Grzegorz Wąsik - naczelnik Wydziału Promocji UM oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miasta - Jarosław Baranowski.

W spotkaniu brały udział Samorządy Uczniowskie z Gimnazjum w Zabrzegu pod opieką pani Joanny Jurek, Gimnazjum Katolickiego pod opieką pana Jakuba Kowalskiego, Gimnazjum Publicznego nr 2 pod opieką pani Ireny Danelczyk, Gimnazjum Publicznego nr 3 pod opieką pani Małgorzaty Brosz oraz Gimnazjum Publicznego nr 1 pod opieką pani Magdaleny Jasińskiej i pana Stanisława Goli.

W pierwszej części spotkania każda ze szkół zaprezentowała swoje działania, co w zamierzeniu służyło wymianie dobrych praktyk. W drugiej części debatowano nad propozycją wspólnego działania do realizacji przez wszystkie gimnazja. Samorząd Uczniowski GP1 zaproponował konkurs na pocztówkę z gminy Czechowice-Dziedzice. Zgodnie z zasadami samorządności i demokracji omówiono oraz przegłosowywano ostateczny kształt regulaminu konkursu. W drodze losowania ustalono także, który z Samorządów będzie gospodarzem kolejnego forum. Los wskazał na Gimnazjum Publiczne nr 2. Pojawiały się również pomysły, aby kontynuować współpracę na innych polach. Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 3 zaproponował zorganizowanie u siebie gry terenowej, do udziału w której zostaną zaproszone reprezentacje pozostałych szkół.

W organizację wydarzenia włączyły się firma Polwax SA, która ufundowała pakiety konferencyjne oraz Dworek Eureka, który przygotował poczęstunek dla uczestników Forum.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.