Wiadomości

  • 10 lutego 2016
  • wyświetleń: 3961

Dzień Otwarty w Szkole nr 7

1 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach Dzień Otwarty dla pierwszaków i ich rodziców.

Dzień Otwarty w Szkole nr 7 - 01.02.2016 · fot. Sabina Drewniak


Goście zostali przywitani przez Dyrekcję szkoły, uczniów klasy 3a i 3b oraz pierwszaków z 1c. Po występach artystycznych Przyszłe Pierwszaki udały się z paniami z klas I-III na pierwsze piętro, gdzie w salach nie tylko mogły obejrzeć szkołę, ale uczestniczyć aktywnie w przygotowanych dla nich specjalnie zajęciach z zakresu plastyki, techniki, przyrody, języka angielskiego, obsługi komputera. Rodzice natomiast w tym czasie najpierw uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z Dyrekcją "Siódemki" a następnie dołączyli do swoich pociech.

Dzieci odkrywały szkołę z "mapką odkrywcy", na którą z zaangażowaniem gromadziły zdobyte naklejki. Odwiedziły tez bibliotekę szkolną, gdzie uczestniczyły w konkursie wiedzy o bohaterach z popularnych baśni.

Wielkiej radości dostarczyło im również malowanie twarzy i zdobycie baloników. Na gości czekał też słodki poczęstunek w "Kawiarence na korytarzyku" i Galeria prac uczniów "Siódemki". W dwóch ciastkach były ukryte bilety na koncert muzyczny Andrysek Tango Quintette w MDK-u "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach".

Na koniec wszyscy uczestnicy z powrotem zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie na małych odkrywców czekały jeszcze rozgrywki sportowe "na wesoło". "Nowe" Pierwszaki odważnie i z zapałem uczestniczyły we wszystkich zajęciach.

Rodzice docenili naszą "Siódemkę". Nie tylko miło spędzili czas ze swoimi dziećmi i ze sobą nawzajem, wymieniając się własnymi spostrzeżeniami, ale również zapoznali się z bogata ofertą edukacyjną szkoły i nauczycielami.

Sabina Drewniak

źródło: Szkoła Podstawowa nr 7

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.