Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • 2 marca 2016
  • wyświetleń: 2970

Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym

Nie złoto, nie srebro, lecz drewno, kamyki, mydło i inne powszechnie dostępne surowce - wszystko może we wprawnych rękach przemienić się w skarb. W domach naszych przodków nic się nie marnowało, zwłaszcza dzieci potrafiły zamienić w zabawkę to, co znalazły.

Ferie zimowe z Muzeum Regionalnym - 22-26.02.2016 · fot. Muzeum Regionalne w Bestwinie


Zajęcia podczas ferii zimowych w Muzeum Regionalnym im. ks. Zygmunta Bubaka (22 - 26 luty) pomogły uczestnikom wcielić się w prawdziwych rzemieślników. Ma to tę przewagę nad grą komputerową "Minecraft" (polegającą między innymi na wytwarzaniu przedmiotów), że swoje wytwory dzieciaki zabierają do domów.

Prowadzący Andrzej Wojtyła zaproponował w tym roku pięć warsztatów łączących edukację z zabawą. Te bezpłatne zajęcia dydaktyczne dla dzieci w wieku szkolnym obejmowały wypieki z pieca chlebowego, tworzenie miniaturowych form rzeźbiarskich, ręczny wyrób soli kąpielowych i pachnących mydełek, linorytów i pieczęci, kamiennych amuletów i talizmanów. Kiedy uczestnicy próbowali swoich sił w zagniataniu ciasta na bułeczki albo dodawaniu składników do aromatycznego mydła, słuchali opowieści o życiu i pracy dawnych mieszkańców Bestwiny i okolic.

Sceneria "Józefowej Izby" znacznie ułatwiła wcielenie się we własnych pradziadków i prababcie. Być może to pierwszy krok do zainteresowania się historią i rozbudzenia w sobie i wśród rodziny zapału do poznawania "skąd nasz ród".

BM / czecho.pl

źródło: Muzeum Regionalne w Bestwinie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Bestwina

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Bestwina" podaj