Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • 6 marca 2016
  • wyświetleń: 6032

VIII Mistrzostwa Pływackie ZHP - foto

W sobotę, 5 marca na basenie "Wodnik" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, miało miejsce niezwykłe sportowe wydarzenie. Tego dnia odbyły się VIII Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Poseł na Sejm RP Pani Małgorzaty Pępek oraz Komendantki Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anny Peterko.

VIII Mistrzostwa Pływackie ZHP - 5.03.2016 · fot. ZHP


Mistrzostwa Pływackie każdego roku przyciągają rzesze uczestników z różnych części województwa Śląskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 150 uczestników (zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów) z jedenastu hufców naszej chorągwi. Zawodnikom dopingowali rekordowo licznie zebrani goście - rodzice, harcerze oraz instruktorzy na trybunach basenu.

Zawodnicy zmagali się w dwóch kategoriach indywidualnych oraz w sztafecie. Mogliśmy zobaczyć zawodników pływających stylem grzbietowym, klasycznym oraz dowolnym.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacji hufców, pierwsze trzy miejsca zajęli:
  • I miejsce - Hufiec Czechowice-Dziedzice
  • II miejsce - Hufiec Ziemi Zawierciańskiej
  • III miejsce - Hufiec Beskidzki


Komendę Chorągwi Śląskiej reprezentował druh hm. Zdzisław Koniecki, który wręczała medale, dyplomy oraz puchary wraz z Poseł Małgorzatą Pępek. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczył także Komendant Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice phm. Dawid Janik.

- Wszystkim uczestnikom i reprezentacjom hufców serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach Pływackich. Dziękujemy za podjęte współzawodnictwo, mnóstwo uśmiechu, radości i niezwykłych chwil. Liczymy na Wasz udział w kolejnej edycji zawodów - mówią organizatorzy.

Mistrzostwa Pływackie odbyły się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Obywatelskiego Forum Samorządowego z Czechowic-Dziedzic, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz głównemu organizatorowi - Komendzie Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.