Wiadomości

  • 11 lutego 2016
  • wyświetleń: 2013

ZS Silesia na praktyki podczas ferii

W końcu ferie i czas na odpoczynek. Jak zawsze pewnie macie swoje pomysły na te kilkanaście dni wolnych od szkoły, nauki i wstawania wcześnie rano. Niektórzy planują wyspać się na zapas, inni nie odrywać rąk od klawiatury, jeszcze inni nadrobić wszystkie zaległości filmowe, ktoś zapewne pobiega więcej niż zwykle, wybierze się na basen czy kręgle z przyjaciółmi. Ale... jest spora grupa uczniów Zespołu Szkół Silesia, która wyjedzie na praktyki zawodowe do Hiszpanii i Portugalii.

Na praktyki wyjadą osoby, które postanowiły zrobić dla siebie coś odlotowego - lecą samolotem, mieszkają w słonecznym i ciepłym kraju przez 2 tygodnie, spotykają wspaniałych ludzi, chłoną południowo-europejskie klimaty, zwiedzają perełki turystyczne i próbują swoich sił w jedzeniu lokalnych potraw, ale i pożytecznego - nauczą się, jak budować dom energooszczędny i jak go potem zareklamować na rynku nieruchomości. Zdobędą nową wiedzę i umiejętności w środowisku międzynarodowym, dostaną certyfikaty i dokument Europass Mobilność potwierdzający ich kwalifikacje. A wszystko za darmo, jest nawet kieszonkowe na własne wydatki!

Istnieje jeszcze jedna grupa osób, której się przyglądniemy w kontekście ferii zimowych. To uczniowie, którzy już na takim wyjeździe byli w zeszłym roku. Wspominają go fantastycznie, z setek zdjęć, emocji zachowanych w myślach czuć, że chcieliby raz jeszcze znaleźć się w tamtych miejscach i w tamtym czasie. Oni już są gotowi, aby wejść na rynek pracy z wiedzą i doświadczeniem zawodowym, które zgromadzili podczas staży.

Na koniec kto? Nauczyciele. Nie mają lekko! Jadą się szkolić z przedsiębiorczości. Dlaczego? Zdają sobie sprawę, jak trudny jest obecnie rynek pracy, ilu młodych ludzi chce się rozwijać zawodowo, jak wielu potrzebuje wsparcia w wyborze właściwej ścieżki kształcenia, jak znaleźć zatrudnienie czy otworzyć własną firmę. A nauczyciele są od tego, żeby pomagać.

A wszystko o projekcie znaleźć można na ciągle tworzącej się stronie http://aktywniwdomach.wix.com/zssilesia

A.M., M.W.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj