Wiadomości

  • 14 lutego 2016
  • wyświetleń: 5221

Czechowiczanin kręci film o chorobach

Adam Kołaczek, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic kręci 7-odcinkowy film o chorobach cywilizacyjnych. Zamiarem autora jest przekazanie najważniejszych informacji dotyczących nowotworów, sposobów ich leczenia i zapobiegania.

- Film dokumentalny "Plaga 1 - RAK" to pierwszy polski dokument, który obnaża mechanizmy powodujące, że rak jest coraz częstszą przyczyną zgonów w tzw. świecie zachodnim, do którego należy Polska. Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówi wprost o "nadciągającym tsunami nowotworów" - informuje Adam Kołaczek, pomysłodawca projektu.

Celem autora jest edukowanie i wymuszenie zmian w systemie zdrowotnym. W filmie będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m. in. jakie są przyczyny "nadciągającego tsunami nowotworów", co sprawia, że pomimo nieograniczonych funduszy na badania nad rakiem, medycyna ma nadal tak niewiele do zaoferowania, kto tak naprawdę decyduje o zdrowiu Polaków oraz czy istnieje inne leczenie poza "chemią" i czy jest skuteczne?

- W pierwszym takim polskim dokumencie filmowym w dziedzinie zdrowia wypowiadają się lekarze, naturoterapeuci, dietetycy, wykładowcy, autorzy bestselerów, blogerzy, psycholodzy i ludzie nauki. Na chwilę obecną 40 osób. Swoją obecnością zaszczycił nas wielki naukowiec i społecznik dr Matthias Rath. Był on bliskim współpracownikiem dwukrotnego laureata Nagrody Nobla - Linusa Paulinga. W filmie usłyszymy także osoby, dla których rak stał się lekcją życia i odległą historią. Wszystkich łączy jedno - pasja dzielenia się wiedzą oraz szacunek dla zdrowia i życia - mówi czechowiczanin.

Obecnie montowane są dwa pierwsze odcinki. Premierę pierwszego odcinka pt. "Geneza" zaplanowano na marzec/ kwiecień 2016, zaś prezentację drugiego pt. "System" przewiduje się na maj 2016. Przedsmakiem tego jest zrealizowany końcem ubiegłego roku zwiastun.- Zazwyczaj filmy są oglądane po to, aby oderwać się od rzeczywistości. Ten film trzeba obejrzeć po to, aby ignorancję i niewiedzę zamienić na odpowiedzialne i rzeczowe działania chroniące przed chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego dokument ten stanie się dla wielu osób punktem przełomowym w postrzeganiu i rozumieniu wartości zdrowia i życia - zapewnia Adam Kołaczek.

Jak informuje pomysłodawca, większość materiału, czyli około 80 procent udało się już nakręcić. Gotowy jest także scenariusz. Realizacja projektu pociąga za sobą ogromne nakłady finansowe, dlatego czechowiczanin zwraca się z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia.

- Film musi przedstawić lekarzy i kliniki stosujące metody likwidowania raka opisane w filmie, dlatego niezbędne są szczególnie kosztowne wyjazdy zagraniczne. Moim celem jest przedstawienie konkretnych rozwiązań nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Przekroczenie zakładanego progu pomocy finansowej umożliwi zlecenie wykonania profesjonalnej oprawy dźwiękowej i graficznej, w tym animacji firmom specjalistycznym. W działaniach długofalowych pomoże to także w uruchomieniu fundacji pomagającej finansować leczenie za granicą - zachęca Adam Kołaczek.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę pieniędzy za pomocą strony polakpotrafi.pl Z tej formy pozyskania środków korzystał wcześniej Szymon Żoczek, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który obecnie realizuje już swój cel - zdobycie Aconcagua.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.