Reklama

Wiadomości

  • 15 lutego 2016
  • wyświetleń: 3335

Nagrodzeni za działalność kulturalną

Józef Szypuła oraz Ryszard Grajek otrzymali nagrody za działalność na rzecz kultury od władz powiatu bielskiego.

Nagrodzeni za działalność kulturalną
Nagrodzeni za działalność kulturalną · fot. Jarosław Jesionka


Na uroczystość przybyli animatorzy kultury, artyści, twórcy, przedstawiciele domów kultury, bibliotek, stowarzyszeń. Gratulacje i ciepłe słowa do przybyłych skierowali Posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, Posłowie na Sejm RP Mirosława Nikiel i Grzegorz Puda, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, radne Sejmiku Wojewódzkiego Danuta Kożusznik i Monika Socha.

Nagrodę za działalność na rzecz kultury otrzymał Józef Szypuła, rzeźbiarz, laureat wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Swoje prace wykonuje w drewnie lipowym przedstawiając postacie świętych, madonny, szopki oraz rzeźby o tematyce obrzędowej. Prowadzi również warsztaty rzeźbiarskie w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Uhonorowany został także Ryszard Grajek, czechowiczanin, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, w połowie pragmatyk, w połowie romantyk. Poeta, inicjator i organizator Festiwalu Poezji Słowiańskiej.

BM / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.