Wiadomości

  • 17 lutego 2016
  • wyświetleń: 3444

Uczniowie PG 1 w Sejmiku Śląskim

W poniedziałek, 8 lutego uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w ramach naukowej wycieczki samorządowej odwiedzili Katowice.

Uczniowie PG 1 w Sejmiku Śląskim - 8.02.2016 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


Jak funkcjonuje Sejmik Województwa Śląskiego, co robią marszałek województwa śląskiego i wojewoda? - na te i inne pytania chcieli znaleźć odpowiedź. Uczniowie poznali także ciekawą historię gmachu Sejmu Śląskiego - budynku wznoszonego w latach 1924-1929, który był wówczas, w skali krajowej, obiektem o największej kubaturze.

Dzięki uprzejmości Dyrektora Kancelarii Sejmiku Śląskiego Sławomira Brodzińskiego oraz jego fachowej i przystępnie podanej wiedzy gimnazjaliści mogli poznać zadania sejmiku, marszałka województwa, a także wojewody.

Zwiedzanie obejmowało Salę Dębową, Salę Szarą, westybul, Salę Marmurową. Atrakcją była możliwość skorzystania z windy paciorkowej (są tylko trzy takie windy w Polsce). Najważniejszym punktem wycieczki był pobyt w odremontowanej sali obrad Sejmiku Śląskiego, będącej wzorem dla sali obrad polskiego sejmu w Warszawie.

Wycieczkę zorganizował Samorząd Uczniowski GP1.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.