Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2016
  • wyświetleń: 2268

Uczniowie przestrzegają przed czadem

W bielskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej 9 lutego uroczyście podsumowano konkurs plastyczny "Czad - cichy zabójca", organizowany przez Komendanta Miejskiego PSP oraz Beskidzki Cech Kominiarzy. Na konkurs wpłynęło aż 458 prac, w tym najwięcej - 328 w kategorii dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Rekordową ilość, bo aż 120 prac na konkurs nadesłała Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach - Dziedzicach.

czad, cichy zabójca, konkurs plastyczny, powiat
Uczniowie przestrzegają przed czadem · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


Jury, w którego skład weszli przedstawiciele bielskiej straży pożarnej, beskidzkiego cechu kominiarzy, Urzędu Miasta Bielsko-Biała oraz Starostwa Powiatowego wyłonili laureatów konkursu. Nie było to łatwe zadanie, bo prace tak pod względem graficznym, jak również zawartego przesłania były naprawdę świetne i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Ostatecznie przyznano po trzy nagrody w każdej kategorii oraz pięć nagród specjalnych. Każdy ze zwycięzców poza nagrodami rzeczowymi (torby, pleckami, koszulki, notesy, kubki) otrzymał czujkę tlenku węgla. Następnie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania murów bielskiej strażnicy oraz mieli możliwość podziwiania panoramy miasta z drabiny mechanicznej.

Komendant Miejski st. bryg. Adam Caputa w swoim przemówieniu podziękował dzieciom, nauczycielom oraz opiekunom za udział w konkursie, a także przypomniał smutną statystykę związaną z sezonem grzewczym, od 1 października 2015 r. strażacy odnotowali 77 zdarzenia, związane z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych, w których 74 osoby zostały poszkodowane, w tym 29 dzieci. - Tragedie ludzkie zazwyczaj są wynikiem niewiedzy, co może się stać , kiedy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Dzięki takim inicjatywom możemy zainteresować tematem dzieci i młodzież, ponieważ ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą tlenek węgla może uratować życie ludzkie - mówił komendant A. Caputa.

Laureaci tegorocznego konkursu:

Kategoria 8 - 16 lat
1. miejsce: Adam Mrowiec (15 lat) , Gimnazjum im. J. Fałata w Bystrej.
2. miejsce: Zuzanna Kania (10 lat) , Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Szczyrku.
3. miejsce: Konrad Włodarczyk (12 lat) , Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.

Kategoria 3 - 7 lat
1. miejsce : Tymoteusz Kawończyk (6 lat), Przedszkole nr 25 w Bielsku-Białej.
2. miejsce: Iwo Kolondra (7 lat), Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku-Białej.
3. miejsce: Katarzyna Burda (7 lat), Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Nagroda specjalna Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej dla Sylwii Szendzielarz (lat 14) z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rudzicy.

Nagroda specjalna Beskidzkiego Cechu Kominiarzy w Bielsku-Białej dla Krzysztofa Łukasika z Gimnazjum im. J. Fałata w Bystrej.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla Martyny Boguckiej (5 lat) z Przedszkola nr 2 w Bielsku-Białej.

Nagroda specjalna Starosty Bielskiego dla Laury Jakubiec (7 lat) z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Szczyrku.

Nagroda specjalna od redakcji miesięcznika "Mój Powiat" dla Joanny Hrapkowicz (13 lat) z Publicznego Gimnazjum w Czańcu.

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.