Wiadomości

  • 18 lutego 2016
  • wyświetleń: 1214

Powiat Bielski się promuje

Powiat Bielski razem z miastem Bielsko-Biała, powiatem żywieckim i euroregionem Beskidy promował turystyczne atuty i walory Beskidów na 27 edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon 2016 w Poznaniu w dniach 12-14 lutego.

lotnicze,ratusz,plac jana pawła,z lotu ptaka,urząd
Czechowice-Dziedzice · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W targach wzięło udział 220 wystawców, a nasz powiat reklamował się na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem "Śląskie - pozytywna energia". Nowa formuła targów uwzględniała oczekiwania indywidualnych turystów oraz potrzeby rynku, tworząc strefę biznesu, gdzie panowały komfortowe warunki do rozmów i prowadzenia negocjacji targowych. To dla nich zorganizowano Scenę Kultury, miejsce prezentacji walorów artystycznych, kulturalnych, konkursów i innych atrakcji, w tym spotkań z podróżnikami. Funkcjonowała także Giełda Podróżnicza.

W tym roku miastem partnerskim targów był Poznań, a Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna została parterem organizacyjnym. Warsztaty, seminaria i konferencje poruszały temat turystyki rowerowej jako markowego produktu turystycznego w Polsce oraz już po raz czwarty kontynuowano zagadnienia turystyki kulinarnej. Biorący udział w konferencji hotelarze oraz restauratorzy mogli przekonać się, że przez smak lokalnych i regionalnych potraw można dotrzeć do serc turystów oraz że oferta restauracji nawiązująca do tożsamości kulinarnej miasta i gminy może przynosić profity.

Interesującym punktem targów był Tour Salon Blog Meeting, gdzie blogerzy podróżniczy spotkali się z wystawcami. Z zainteresowaniem touroperatorów i indywidualnych turystów spotkały się też prelekcje dotyczące Psychologii Podróży.

Niezmiennie dużą popularnością cieszyły się wśród turystów indywidualnych propozycje zimowego wypoczynku w Szczyrku, oferta sanatoryjna w Jaworzu, zielone szkoły w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce i informacje odnośnie bazy noclegowej rezerwowanej z myślą o Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Zwiedzającym targi bardzo podobało się wydawnictwo pt. "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego " z przepisami tradycyjnych potraw regionalnych, będącymi prawdziwym bogactwem naszej historii, tradycji i unikatowej sztuki kulinarnej.

Alina Macher

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.