Wiadomości

  • 19 lutego 2016
  • wyświetleń: 4557

Tworzą mapę zagrożeń w gminie

Policjanci z Czechowic-Dziedzic przeprowadzili kolejny cykl konsultacji społecznych dotyczących założeń "krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". W spotkaniu, poza policjantami, wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Policja w Urzędzie Miejskim · fot. KMP Bielsko-Biała


Spotkanie, w którym uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka oraz kierownictwo miejscowego komisariatu na czele z komendantem mł.insp. Zbigniewem Gackiem, odbyło się w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, które na co dzień zajmują się problematyką bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz mieszkańcy.

Konsultacje społeczne dotyczyły "Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Przy tworzeniu takich map brane są pod uwagę między innymi informacje z badań opinii społecznej, debat społecznych, jak również pochodzące od przedstawicieli innych służb i inspekcji. Ich stworzenie pozwoli na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

"Mapy zagrożeń" mają być narzędziami, które pozwolą zaktywizować różne podmioty w zakresie współpracy z Policją w celu ujawniania i przeciwdziałania okolicznościom zagrażającym bezpieczeństwu obywateli. Pomogą też lepiej zarządzać siłami i środkami policyjnymi. Spotkania te wpisują się w cykl trwających konsultacji społecznych, które mają na celu opracowanie, ewaluację i wykorzystywanie takich map zagrożeń.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.